PG Logo

Broeder Isaac en G-star

Gang van een abdij

Broeder Isaac!  En G-Star Raw. (van de denim, en de spijkerbroeken)

Ik ken broeder Isaac van mijn Emoena-programma.  Wij hoorden bij de eerste lichting, die startte in oktober 2019. Inmiddels is het derde jaar van start van het Emoena-programma, u weet toch: het leiderschapsprogramma met christenen, joden, moslims, hindoes, boeddhisten, bahai, en mensen die geloven buiten een grote religie om.

Broeder Isaac is prior van de Abdij Koningshoeven, in Berkel-Enschot, waar La Trappe bier wordt gebrouwen. Ik ‘ken’ de abdij van een weekend ‘leren preken’, al lang geleden. Een geweldig uitje was dat.

Verrassend om de prior van die abdij tegen te komen bij Emoena
Er wordt daar echt werk gemaakt van milieuvriendelijke dingen, om zowel de Abdij draaiend te houden, én goed te zijn voor de schepping.

Over het La Trappe-bier had ik van Marjolein van Heemstra al gehoord, dat er ruimtevaarttechniek gebruikt is, om het waterverbruik bij het maken van bier enorm te verminderen.

En nu kom ik broeder Isaac weer tegen. Verrassend, maar niet onverwacht. Kijk het kleine filmpje! Het filmpje kwam ik tegen in woord en dienst.
Leuk!

G-Star RAW x LaTrappe: An unexpected sustainable story – YouTube

Tineke van Lente-Griffioen