Vul een schoenendoos, geef een schat
De Schoenendoosactie 2025 is bij onze Protestantse Gemeente HZB afgerond met een mooi resultaat! Er zijn 64 prachtig versierde en rijk gevulde dozen ingeleverd.
Er is hard en met liefde gewerkt door jong en oud(er). Er is geplakt, verzameld, versierd, gehaakt, er zijn truitjes gebreid, knikkerzakken en tasjes genaaid enz. enz. Ook zijn er 150 bamboe-tandenborstels met tubetjes tandpasta gegeven door iemand van een tandartspraktijk die van de actie hoorde. Geweldig! Veel kerkleden hebben geld gedoneerd voor dit goede doel en de diaconie droeg ook dit jaar weer haar steentje bij.
Inmiddels zijn de dozen door Jan Vogel naar het inleverpunt in Purmerend gebracht, van waaruit de dozen naar een verwerkingscentrum gaan waarna ze per boot of vrachtauto overgebracht worden naar verschillende landen in Oost-Europa, Afrika en naar vluchtelingenkampen. Kinderen die in moeilijke omstandigheden leven, zullen binnenkort heel blij worden gemaakt met zo’n fijn cadeau. Stel je de blijde gezichtjes eens voor! Er zijn zelfs kinderen die door deze actie van GAIN nu naar school kunnen omdat ze schoolspullen hebben gekregen. Hun ouders hebben nauwelijks geld om eten te kopen, laat staan schriften, pennen, potloden enz. Natuurlijk ontbreken de knuffels en ander speelgoed zoals autootjes, puzzels etc. niet in de dozen.
Zó fijn dat we dit met elkaar konden doen. We voelen ons gezegend met zoveel lieve inzet.
Heel veel dank! Ook aan Wil en Pleunie, die deze actie al jarenlang met hart en ziel steunen en hun uiterste best doen om alles vlekkeloos te laten verlopen! Het is de bedoeling dat de diaconie steeds meer hierbij betrokken raakt, maar Wil en Pleunie hebben ook aangegeven niet zomaar te kunnen/willen stoppen met deze actie. En daar zijn we heel blij mee.
Namens de diaconie, Janita Bonke
Info: secretariaatdiaconie@pknhoornzwaagblokker.nl
Hierbij een foto-impressie van de actie