Genesis 1: vanaf de startzondag staat dit éne hoofdstuk centraal in diensten en andere bijeenkomsten

juli 14, 2017 in Actueel

Waarom één hoofdstuk voor het hele najaar? En dan ook nog door alle drie de predikanten? Om duidelijk te laten zien, hoe vol betekenis bijbelverhalen zijn; hoe elk woord van belang is: hoe één woord, of een zin, de aandacht kan vangen, en ons leven, voor een tijdje, bepaalt. Want daarna is er weer een andere zin, een verhaal, een woord: niets is voor altijd: er kan ook nog wat anders uitgehaald worden: dat heeft te maken met onze eigen wereld, en de plek die we er in innemen. En hoe verschillende mensen er verschillend mee om gaan.

En: vanuit het eerste hoofdstuk van de bijbel, kan er ineens nieuw licht schijnen op andere bijbelwoorden.

Het mooie is ook, dat we van te voren niet weten waar we uitkomen: er ligt niets van te voren al vast. Zo gaan we op weg met Genesis. Beter: met de bijbel als geheel.

Het najaar zullen in elk geval preken dit hoofdstuk belichten. Verder is Jan Marten de Vries genodigd omdat hij een muzikale voorstelling heeft, die over Genesis 1 gaat. In deze voorstelling is er interactie met het publiek. Hoe, dat kunt u meemaken als het zover is!